Zoubková víla

Mami, mě se kýve zub!

Nadšeně a zároveň s obavami, přiběhne vaše nejmladší a viklá s mléčným zoubkem dopředu a dozadu. Tak už je to tady…..pomyslíte si a hlavou se vám začnou honit myšlenky, jak mu nějak zpříjemnit tyto chvíle. Třeba čeká na Zoubkovou vílu a těší se, co mu pěkného výměnou za zoubek přinese.

Zoubková víla

Jaký dárek dostanu od Zoubkové víly výměnou za zoubky?

Když si moje dcerka schovala své dva první zoubky pod polštář a nemohla se dočkat až se ráno probudí, přemýšlela jsem, co jí v noci tajně pod polštář dám. Sladkost? To je přece demotivující….novou panenku? Ta se tam nevejde. Minci? No dobře, tu ale brzy za něco utratí a bude po vzpomínce.

Rozhodla jsem se tedy, že jí speciální památeční minci od Zoubkové víly vytvořím.
A aby měla přidanou hodnotu, vyrobím jí rovnou ze stříbra, nebo ze zlata.

Bude tak mít památku na její první vypadlý zoubek a kdoví, třeba se jí jednou lety zúročená hodnota materiálu bude hodit a minci může prodat. Získá tak hotovost jako třeba příspěvek na školné.

Jaký motiv byste zvolili na minci od Zoubkové víly?

Námět na minci jsem dlouho zvažovala. Přemýšlela jsem, jaký motiv může nejvíce oslovit šestileté dítě. Prohlížela jsem si omalovánky mojí dcery a vybrala jsem motiv, o kterém vím, že ho děti milují. Je to jednorožec. Mystické, elegantní a zároveň silné zvíře.

 

Vymodelovala jsem tedy reliéf a stříbrná mince od Zoubkové víly s motivem jednorožce je na světě!

Jako další námět jsem vymodelovala portrét pejska, který působí silně a důstojně a působí ochranitelským dojmem.

 

 

Musím říct, že u nás situace s kývacími zoubky dopadla dobře, dcerka zoubkům statečně sama pomohla ven. Motivovala jí k tomu zejména vize dárečku, který jí Zoubková víla výměnou za zoubky přinese. Tak nám legenda o Zoubkové víle v této chvíli moc pomohla a ve mě posílila motivaci vytvořit originální a hodnotnou odměnu.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *